Menu Zavřeno

CO VÁM NABÍZÍM

Nabízím sestavení individuálního kompletního výživového plánu, jednorázové konzultace, analýzu těla na bioimpendanční váze (stanovení podílu svalové hmoty a tuku).

Mým cílem je naučit vás sestavit si vlastní jídelníček přesně podle vašich potřeb. Jak toho dosáhneme? Postupně. Hlavně se budeme snažit co nejvíce přizpůsobit vašim požadavkům a možnostem.

Postup spolupráce

1. Rozbor vašeho zdravotního stavu, stávajícího jídelníčku a pohybového režimu.
2. Sestavení individuálního jídelníčku podle vašich potřeb s ohledem na věk a zdravotní stav.
3. Další konzultace, výživová doporučení pro sestavení správného jídelníčku.

Nabízím odborné poradenství v těchto oblastech

Snížení a udržení hmotnosti

Hubnutí úpravou vašich stravovacích zvyklostí. Zdravý životní styl přizpůsobený vašim možnostem. Snížením hmotnosti prokazatelně klesají rizika rozvoje kardiovaskulárních chorob, onemocnění pohybového aparátu, klesá i pravděpodobnost onemocnění cukrovkou 2. typu.

Poradenství pro těhotné, kojící

Doporučení v průběhu těhotenství tak, aby byly pokryty potřeby nastávající maminky i vyvíjejícího se dítěte. Nároky na výživu se mění podle aktuálního trimestru těhotenství. Vhodnou stravou můžete přispět k tomu, že se během těhotenství budete cítit v pohodě a zajistíte sobě i miminku potřebné živiny, vitamíny a minerály.

Poradenství pro stravování dětí

Praktické poradenství pro děti všech věkových skupin. Počínaje zaváděním příkrmů, stravováním batolat, přes výživu dětí předškolního a školního věku až po dospívající. Každá věková skupina má své specifické požadavky. Řešení dětské obezity, které může vést k řadě vážných zdravotních komplikací v pozdějším věku. Poradenství pro děti, které mají naopak problém přibrat, či pro intenzivně sportující děti. Poradenství v komplikovanějších situacích, kdy dítě potřebuje léčebnou výživu – je-li diabetik, celiak, trpí potravinovou alergií nebo intolerancí a podobně.

Poradenství pro vegetariány, vegany, vitariány

Doporučení pro vyvážený příjem všech důležitých složek potravy při „alternativním“ způsobu stravování. Stále přetrvává mylná představa, že vynechání masa a živočišných produktů ze stravy nutně vede k nedostatku a k zdravotním problémům. Opak je pravdou. Pokud víte, které potraviny zařadit do svého vegetariánského jídelníčku, svému zdraví naopak velmi prospějete.

Léčebná výživa

Odborné poradenství při diabetu 1. i 2. typu, bezlepkové, bezmléčné dietě, potravinových intolerancích a alergiích, atopickém ekzému (eliminačně expoziční dieta), onemocnění jater, slinivky, žlučníku, ledvin, pohybového systému (osteoporóza, dna, artróza). Prevence kardiovaskulárních onemocnění.

Řešení individuálních požadavků klienta

Každý jsme jedinečný a každý máme své specifické problémy. Mohu Vám být nápomocna například při plánování stravy pro seniory, kteří mají také naprosto specifické nároky a omezení a vyvážená strava hraje v kvalitě jejich života důležitou roli. Plánování stravy dle vašich individuálních nároků.